News ticker
 • 2023-04-09
  - The current bonus "Help doesn't hurt" from today should include an additional facilitation that reduces the task re-execution time to 12h instead of 22.5h.
  - The king has been informed that a new territory with bonebeasts has been found.
 • 2023-04-04
  Została zmieniona nagroda w evencie wielkanocnym za pierwsze miejsce. Moon backpack jest dostępny z wyzwań, więc nagrodą będzie beach backpack.
 • 2023-03-30
  The Jesters are getting ready to pull pranks! Their attacks will appear from tomorrow until the end of April.
 • 2023-02-19
  For those who haven't found exp yet:
  1. The hint is also on the website, not only in the game.
  2. Do not take the hint on the website seriously. Look around, not directly in the hint.
  3. The hint in the game has conditions that must be met in order for it to appear.
  4. Search in the story, npc etc.
 • 2023-02-15
  - Improved tetris. Shouldn't block a player.
  - Added relic sword to Rashid's offer.
  - Octavius informed the king that he is concerned about the increased activity of spiders under the Rookgaard.
Kilka słów o update
Gubihe, dnia 2016-10-26

Jako, że serwer z Rookgaardem był moim marzeniem od kilku lat, po jego starcie nie zamierzam sobie odpuścić. Dlatego chcę was zapewnić, że będzie sporo nowości i nieustannie będę go rozwijał, a atmosferę stworzycie Wy, drodzy gracze. W związku z tym, dziś kolejne trzy ankiety.

Czy chcecie, by wszystkie nowości lub ich część była dostępna od razu po starcie serwera, czy może je dodawać w miarę kolejnych update?

Co do update i niezależnie od okresu w którym będę je realizował, czy chcecie, abym przed startem zapowiadał co Was czeka, czy może każdy ma być swego rodzaju niespodzianką, ogłaszaną w dniu / przeddzień jej wprowadzenia?

"Last but not least", czy chcecie, bym robił duże, zbiorcze update co 1-2 miesiące (możliwe, że się pokryje z resetami edycji na pierwszym serwerze), w którym pojawi się zawsze duża nowość + poprawki map, czy może mniejsze rzeczy wrzucać już co 2 tygodnie, a te większe jak wyżej?

Czekam na Wasz głos!

Czekamy na Twój głos!
Gubihe, dnia 2016-10-25

Witajcie. Dzisiaj dodałem na stronę ankiety, głosować mogą jedynie gracze zalogowani. Póki co, są tylko cztery, ale będę dodawał kolejne. Na dniach postaram się wprowadzić formularz kontaktowy do zgłaszania bezpośrednich uwag do administracji, a tymczasem, do usłyszenia i do zobaczenia.

Kolejne zmiany i dokąd idzie serwer?
Gubihe, dnia 2016-10-24

Witajcie. Aktualnie jestem w fazie wprowadzania wszystkich questów z Real mapki, jak również przywracania funkcjonalności wszelkim dźwigniom i rozmów z NPC. Następne w kolejce są wszystkie spawny, a potem zarządzanie gildiami z poziomu strony. Na stronie wprowadziłem możliwość zmiany języka na najpopularniejsze wg statystyk z podpiętego do strony GA, czyli polski, angielski i portugalski, newsy w przyszłości także zostaną przetłumaczone. Tak jak niektórzy mogli zauważyć, szeregi administracji zasilili Mistrz Zen oraz Ithuriel, którzy w miarę możliwości będą pomagać mi przy poprawkach i udoskonalaniu mapy.

Jak planuję prowadzić serwer, kiedy już przyjdzie czas, by uruchomić jego stabilną wersję? Docelowo na tym adresie będą dwa serwery. Na jednym z nich będą dwumiesięczne edycje, gdzie gracze w jakiś sposób będą nagradzani podczas zakończenia. Na nim też będą najpierw wprowadzane wszystkie nowości, a exp rate będzie nieco wyższy. Po zakończeniu edycji, gracze będą trafiali na drugi serwer, który ruszy w tym samym czasie co pierwszy, lub nieco później (w skrajnym przypadku dopiero gdy edycja na pierwszym się skończy). Na tym serwerze nie będzie restartów, będzie żył cały czas swoim życiem, póki nie zbankrutuję, a exp rate będzie niższy (dlatego gracze przenoszeni z pierwszego serwera będą mieli zmniejszane poziomy, by wyrównać szanse wobec graczy na tym obecnym). Na żadnym z serwerów nie planuję wprowadzać sms shopów, lecz nie znaczy to, że nie będzie sklepiku na stronie. Punkty będą, leczy zdobywane na wszelkie inne, niematerialne sposoby. Tak też, na serwerach będą Daily Bonuses możliwe, że znane z innych gier, czyli najprościej mówiąc bonusy zdobywane za codzienne lub częste logowanie. Oprócz tego, punkty będą do zdobycia za udział w eventach, pod koniec każdej edycji za różne osiągnięcia oraz wiele innych.

Piszę dużo o nowościach, lecz nie podaję żadnych konkretów. Konrety ustalicie Wy! W najbliższym czasie na stronie pojawi się sporo ankiet, w których gracze będą mieli głos (jeśli głosów graczy będzie jednak zbyt mało, głos zabiorę niestety ja). Ankiety będą dotyczyć wersji pierwszego jak i drugiego serwera - wg mojego wstępnego pomysłu serwer z edycjami miał być w wersji 8.60, natomiast zbiorczy w 10.96 lub nowszym, jeśli taki w chwili startu będzie. Kolejna kwestia do głosowania to poziom exp rate oraz czy stały, czy zmienny. Na serwerze będą tereny z PVP jak i również tereny Non-PVP. Podział wyspy oraz siła trudności potworów na każdej z części także zostanie poddana pod głosowanie. Zdaję sobię sprawę, że prowadząc serwer 8.60 otwieram się na graczy z ElfBotem, toteż będzie on dozwolony i dostępny do pobrania na stronie z jednym ALE. Wszystko będzie w porządku, dopóki będziesz przy komputerze. Jeśli nie, licz się z tym, że gracze się Tobą zajmą i nie będzie to trap ze spiderów.

Do usłyszenia wkrótce!

Przygotowanie serwera
Gubihe, dnia 2016-10-12

W końcu się udało! Domena wygląda już jako tako, serwer stoi jako tako, w międzyczasie zbiera punkty na otservliście. Przez najbliższe dwa miesiące (tak mniej więcej do gwiazdki) planuję rozwijać zarówno stronę jak i serwer. Wszystko będzie cały czas online, a zmiany będę wrzucał stopniowo, więc prośba, by nikogo nie zdziwił brak graczy lub dziwne zachowania w grze. Serwer traktuję jako test-server, a jeśli wszystko pójdzie dobrze, to dla czystego fanu ruszy od Nowego Roku, ciesząc oczy spełnionym marzeniem sprzed 7 lat. Powodzenia i do zobaczenia w grze :)

Witajcie
Gubihe, dnia 2016-09-27

Wraz ze starą paczką będziemy próbować uruchomić bardziej dla zabawy serwer typowo dla Rookgaardu pod klienta 8.6 / 10.96. Więcej info wkrótce.