Update #8

Witajcie. Ostatnio sporo rzeczy poprawiliśmy, doszło kilka nowości, więc to dobry moment żeby się nimi pochwalić:

1. Sneaky Joe zyskał umiejętność wymiany niektórych przedmiotów. Jest on odpowiednikem A Seaty Cyclops, którego możemy spotkać na RL. Quest w porównaniu z RL jest nieznacznie zmieniony, a Obsidian Knife przygotuje dla nas Tom bo dostarczeniu odpowiednich materiałów. Handel z NPC odbywa się poprzez trade, w zakładce Buy widnieje lista przedmiotów które możemy zyskać z wymiany, a w zakładce Sell analogicznie lista przedmiotów które NPC od nas chętnie wymieni na inny przedmiot. Aby dokonać wymiany wystarczy wybrać interesujący nas przedmiot i wcisnąć OK, a NPC poprowadzi każdego dalej. Z ograniczeń klienta przy każdym przedmiocie musi widnieć kwota 1 gp.

2. Na stronie dodaliśmy News Tickera znanego z RL oraz innych OTSów. Od tej pory oprócz większych newsów podsumowujących kilka dni w Tickerze będą pojawiały się krótsze i częstsze komunikaty.

3. Został poprawiony błąd związany z wyświetlaniem HP, many i skilli na stronie jeśli gracz w grze posiadał aktywne addony modyfikujące te atrybuty. Zmiana uwzględnia obecne bonusy jak i te, które są dopiero zaplanowane, a już opisane w zakładce z outfitami. Przy okazji został poprawiony błąd z Druid Outfitem, który nie dawał odporności na zatrucie.

4. NPC w świątyniach udzielają teraz dokładniejszych wskazówek jak uzyskać błogosławieństwa i gdzie ich szukać, a także zostały dodane komendy !spells, !aol i !blessings, które także wskażą drogę potrzebującym.

5. Bar w Luminis został przebudowany na potrzeby przyszłych questów oraz ze względów estetycznych, Rashid z powiększoną ofertą pojawia się teraz tak, by nie mógł odejść zbyt daleko od miejsca w którym się pojawia, a Tom rozszerzył skup o wszelkie rodzaje trophy.

6. Zostały poprawione drobne błędy na mapie, używanie liny na niektórych drabinach i dziurach, kolory i źródło nutek podczas grania na instrumentach, czar na tworzenie jedzenia, dialogi NPC i inne mniejsze literówki.

Dodanie przedmiotów dla Joe odblokowało dalsze prace nad addonami, lecz obecny update był ostatnim większym w tej edycji. Jeszcze przed jej końcem pojawią się addony do outfitów Knight, Nobleman oraz Wizard, lecz zaczęliśmy już prace nad przygotowaniem się na nową edycję i to na jej start przygotujemy kilka nowości, o których powiadomimy Was na kilka dni przed 1 marca. Ankiety potrwają jeszcze przez kilka dni, a w międzyczasie od jutrzejszego server save pojawi się testowy serwer otwarty dla wszystkich gdzie codziennie przez tydzień będzie inny, stały exp rate. Zaczynając od jutra będzie to 10x, w sobotę 12x, w niedzielę 14x itd aż do przyszłego czwartku z expem 22x. Każdy kto posiada konto będzie mógł założyć postać na tym serwerze wybierając spośród startowego 1, 50, 100 i 150 poziomu, by samemu ocenić prędkość expienia na każdym rate.