Kolejna porcja nowości

Do startu coraz bliżej, rzeczy zrobionych coraz więcej, lecz prace dalej trwają, czas na krótkie podsumowanie minionego tygodnia.

1. Przepisałem na nowo wszystkie questy z reala, tym razem z działającym quest logiem, więc każdy kto chce mieć zaliczony dany quest musi go przejść na nowo.

2. Gracze będą dostawać po 10 cap za poziom, szybkość regeneracji życia to teraz 5 hp / 6 sekund oraz 4 mana / 6 sekund.

3. W sklepie pojawił się zapowiadany wcześniej scyzoryk oraz stamina potion.

4. Przeniosłem datę zapisu świata na godzinę 7 rano. Podczas rozwoju serwera coraz więcej zmian muszę wrzucać podczas jego zapisu, więc o nowej godzinie łatwiej mi tego dopilnować.

5. Luminis zyskał dwóch NPC, jeden w świątyni oraz drugi w depot, który skupuje przedmioty z dodatkowych mobów, więcej NPC w przygotowaniu.

6. Został dodany quest na potiony, więcej szczegółów zna NPC Rachel.

7. Wraz z maperem przebudowaliśmy statek na Rookgaardzie oraz budynek z czarami, przed startem kilka terenów także zyska świeży wygląd.

8. Mikołaj obecny na czas okołobożonarodzeniowy w świątyni, przygotował dodatkowo scyzoryk oraz backpack of holding dla graczy z poziomem 20 i wyższym.

9. Dla tutorów zostało przygotowane narzędzie do pomocy sprawdzania lootu z potworków, w obecnym tygodniu skupię się między innymi właśnie nad ich poprawą.

10. Widok postaci został znacznie rozbudowany. Dodałem podgląd skilli, ekwipunku, pasków życia i many, podgląd wykonanych questów, a prawie każda z opcji jest możliwa do ukrycia po zalogowaniu na swoje konto i przejściu na widok postaci.

11. Przy zakładaniu postaci dodałem możliwość założenia postaci na Luminis, w tym tygodniu pojawią się w okolicy świątyń teleporty do zmiany zameldowania postaci.

12. Ponieważ do zaplanowanego startu zostały niecałe 3 tygodnie, czas podjąć decyzję jakie exp rate będą na obu serwerach - z wyższym i niższym exp rate. W tym celu przygotowałem narzędzie do ręcznego testowania najlepszych paramaterów - http://rookgaard.pl/exprate . Rezygnuję ze starego modelu ustawiania exp rate dla przedziałów 1-50 lvl, 50-100, 100-150 itd na rzecz zmiennego rate praktycznie co każdy poziom.

13. Jestem w połowie prac nad dodawaniem gildii, aktualnie działa ich lista i ich podgląd, a na dniach pojawi się możliwość ich zakładania i własnoręcznego przetestowania.

14. Aby odciążyć serwer, do wyświetlania niektórych elementów korzystam z publicznie dostępnych zasobów w sieci. I tak, outfity będę ładował ze strony http://outfit-images.ots.me/, a widok przedmiotów ze strony http://items.znote.eu/

15. Zaktualizowałem widok mapy na stronie głównej o najnowsze tereny.

16. Zaktualizowałem zakładkę "informacje o serwerze" o najnowsze postanowienia, część z nich, jak częstotliwość aktualizacji zostanie na stałe, a część możliwe, że się zmieni.

17. Dodałem prostą wyszukiwarkę postaci w prawym menu.

18. Naniosłem kilkanaście poprawek w samej mapie.

19. Zreorganizowałem grupy na serwerze, dodałem narzędzie do łatwego zarządzania grupami.

Po dokładniejszy opis zapraszam standardowo na forum.