Kolejny update

Witajcie. Od ostatniego wpisu minęły prawie 2 tygodnie, a to nieco za dużo, więc postaram się częściej wrzucać status prac tutaj lub na forum.

Rzeczy nazbierało się mniej niż przy poprzednim update z racji mniejszej ilości czasu na programowanie oraz rozwijanie innej dużej funkcjonalności, a ponieważ testy wypadają obiecująco, to po starcie serwera ruszy funkcja sterowania zalogowanej postaci za pomocą strony WWW dostosowanej także pod wymiary ekranu smartfonu. Będą podstawowe kontrolki, jak pisanie wiadomości na kanałach publicznych i prywatnych, odczytywanie ich, chodzenie postacią za pomocą strzałek oraz podgląd tego, co się aktualnie dzieje na ekranie + w inwentarzu postaci. Dodatkowo, casty które gracze będą transmitować będą do podejrzenia także online. Póki co trwają testy obciążenia procesora i jeśli wszystko wypadnie dobrze, przetestuję to także i tutaj. Poniżej rzeczy które pojawią się dziś wraz z server save o 6 rano.

1. Poprawione zostały mostki z przejściem na stronę PACC jak i poza miasto. Jako, że system dziennych bonusów trwa już bardzo długo, pora na garść statystyk. Najdłuższy "ciąg" logowań posiadają Kirito oraz Kantur. Obaj witają się z grą codziennie od 14 dni. Tuż za nimi jest Jimmy, który takich dni ma 13. Oznacza to sporo PACC runek które mogą nabyć w sklepie, a owy PACC przyda się każdemu do...

2. Zakupu (dodania) czarów, które wreszcie udało mi się dodać! Póki co dostępne są tylko 3, czyli Light (utevo lux), Light Healing (exura) oraz Create Food (exevo pan), aktualnie do otrzymania za darmo w południowej części wyspy, niedaleko Lily i łódki. Czarów będzie więcej, w zależności od siły nowych potworów i potrzeb graczy, jak i zostanie wprowadzona w przyszłości ich cena, by nie było za łatwo. NPC sprzedaje także spellbook, po to, by każdy gracz mógł sprawdzać jakie czary zna, a jakich mu brakuje. Skoro mowa o statku, potworach i PACC, to wszystko sprowadza się do...

3. Kapitana statku, który wreszcie może wypełniać swoją pracę! Tak jak w przypadku czarów, ta funkcjonalność póki co też jest ograniczona, ponieważ kapitan kursuje tylko na malutką lodową wyspę, lecz otrzymał już wskazówki lokacji nowych terenów, więc gdy tylko zaznajomi się z mapami, na pewno będzie także i do nich kursował. Wiadomo, kapitan nie wypływa na wody, których nie zna ;)

4. Z kolejnych korzyści płynących z posiadania Premium Account jest możliwość zakupu domków, których pojawi się aż 7! Aktualnie czynsz jest pobierany tylko jednorazowo i nie ma minimalnego poziomu wymaganego do ich zakupu.

5. Zostały poprawione błędy na mapach, niszczenie gniazd pająków oraz kilka innych rzeczy, których aktualnie nawet już nie pamiętam.

Niepełne funkcjonalności, czyli mała ilość czarów, jedna mała nowa wyspa oraz tylko kilka domków zostały wprowadzone celowo, ponieważ najdłużej zajęło mi przygotowanie silnika pod dodanie choćby jednej rzeczy z każdej z listy. Każda kolejna będzie dodawana o wiele sprawniej, jako, że będę korzystał już z napisanego przez siebie rozwiązania.

Warto w tym momencie wspomnieć także o pomocnikach, bez których prace nie posuwałyby się tak szybko, a musiałbym zmieniać datę startu na jeszcze późniejszą. Do rzeczy. Początkowo na pomysł założenia swojego serwera wpadliśmy z Mistrzem Zen jeszcze za czasów istnienia Classic OTSa (classic.otserv.net), prowadzonego przez xinna oraz Gienka jako jego rektora ds. graczy, czyli jakieś 6-7 lat temu. Jednak jako osoby nietechniczne pomysł pozostał w sferze marzeń. Przez te kilka lat skończyłem studia, znalazłem pracę jako programista i oto jestem w tym punkcie, mając już dość obszerną wiedzę na temat C++, LUA, PHP, nodeJS i kilku innych języków, które pomagają mi rozwijać ten serwer. Z Mistrzem kontakt pozostał i pełni tutaj funkcję motywatora do dalszego rozwoju. Oprócz nas, jest jeszcze Criss, z którym się znam z kilku edycji Thornery, a który obecnie bardzo pomaga mi w znajdywaniu pozostałych błędów w serwerze / na mapie oraz jest pomysłodawcą zmian, które zagoszczą tu w przyszłości. Znajomość z Ithuriel także wywodzi się z Thornery oraz pełni podobną funkcję jak Criss. W zakładce Support w lewym menu można znaleźć także tutorów Kantura, Kirito oraz Dart Ador, którzy także przyczynili się do sporego rozwoju serwera w jego obecnej postaci. Osobą bez konta jest Anka, również z Thornery, która będzie wraz z nami osobą artystyczną. Jej wizja świata, którą przeleje na nowe tereny, pomoże wszystkim jeszcze bardziej cieszyć się grą na Rookgaardzie.

Do usłyszenia!