2018-12-10
2018-11-20
2018-11-08
2018-10-22
2018-10-09

Garść nowości

Witajcie. Jako, że od ostatniego wpisu minęło już kilka dni, a nie każdy śledzi zmiany na forum, dziś krótkie podsumowanie ostatnich zmian.

1. Działają już wszystkie questy z Rookgaardu, także te z zamianą przedmiotów na inne (np prezent z Mino Hell na hełm). Nad Quest Logiem jeszcze pracuję, Citizen Addon Quest i pozostałe addony będą wprowadzone w przyszłych update'ach.

2. Poprawiłem rozbijanie przedmiotów typu skrzynki, stojące pochodnie, pajęczyny za pomocą broni.

3. Nad temple pojawiła się arena PvP, na której gracze mogą sprawdzić swoich sił oraz przetestować jak to działa. Takie rozwiązanie, czyli możliwość atakowania innych graczy tak jak głosowaliście w ankietach pojawi się na różnych terenach z expowiskami. Gracz, który ma aktywny taki tryb ma obok nicku ikonkę czerwonej tarczy (nie mylić z wojnami gildii, bo na nie przyjdzie jeszcze czas).

4. Dodałem opcję server save, która jest aktualnie ustawiona na godzinę 6 rano. Miejmy to na uwadze przy kickach z trainerów.

5. Dodałem Daily Bonuses, czyli zdobywanie punktów w grze za codzienne logowanie. Działa to w ten sposób, że pierwszego dnia po zalogowaniu gracz dostaje 10 pkt, jeśli zaloguje się kolejnego dnia, punktów dostaje 20, potem 30, itd. Warunkiem koniecznym, by codziennie dostawać coraz więcej punktów jest zachowanie ciągłości logowania, przerwanie "ciągu" skutkuje naliczaniem punktów z powrotem od 10 i od nowa dni. Po zalogowaniu każdy gracz zobaczy ile punktów otrzymał danego dnia jeśli jest to pierwsze logowanie, a stan wszystkich punktów jest do sprawdzenia po zalogowaniu na stronie w zakładce "zarządzaj kontem". Z prostego rachunku wychodzi, że z samych Daily Bonuses, już po tygodniu mamy 280 punktów (10+20+30+40+50+60+70), a zachowując ciąg logowania potem jest tylko lepiej, bo kolejne 270 pkt dostaniemy po 3 dniach (80+90+100), itd.

6. W nawiązaniu do punktów zdobywanych powyżej (w przyszłości punkty będzie się zdobywało także z wszelkiego rodzaju eventów jak i podczas uczestnictwa w najazdach) dodałem sklep na stronie. Aktualnie jest w nim tylko 7-dniowa PACC runa, którą właśnie można kupić za 7 dni ciągłej gry, a potem coraz szybciej, jeśli ktoś zdobywa punkty tylko z logowań. Sklep będę rozbudowywał w miarę czasu o potrzebne rzeczy, lecz nie zakłócające balansu gry. Dostarczanie przedmiotów działa w ten sposób, że gdy jesteśmy zalogowani i mamy wolne miejsce/capacity, to dostaniemy przedmiot w przeciągu kilkunastu sekund prosto na postać, w przeciwnym przypadku powędruje prosto do depo.

7. Zostały poprawione opisy i atrybuty znacznej części przedmiotów, sporo jeszcze przede mną, ale i sporo już za mną.

8. Zostały poprawione prawie wszystkie NPC, dodałem działającego bankiera, zaktualizowałem listę przedmiotów do kupna/sprzedaży, a zostało mi jeszcze poprawić ich odzywki by jak najbardziej przypominały te z Cipsoftowego Rookgaardu. Blind Orc, także jest na liście do poprawy.

9. Oprócz powyższych zmian, wprowadziłem także poprawki co do samego silnika gry. Zablokowałem możliwość zasypywania depo graczy za wyjątkiem osoby przy nim stojącej, domków z zewnątrz przez niezaproszone osoby, poprawiłem niektóre funkcje przy ładowaniu samej gry.

10. Z rzeczy na stronie to głównie poprawki przy forum, wkrótce dodam możliwość ustawiania avatarów, podpisów oraz prostego stylowania treści postów.

Część z punktów na serwerze pojawiała się ostatnimi dniami, część pojawi się przy jutrzejszym zapisie świata. Kolejne nowości już wkrótce, więc bądźcie czujni i testujcie ile się da. Błędy można zgłaszać zarówno na adres z którego otrzymywaliście maile aktywacyjne, czyli [email protected], bądź na forum w odpowiednim dziale. Do zobaczenia!

Przypomnienie

Witam. Chciałbym przypomnieć pewną rzecz, którą nie wszyscy mogli zauważyć. Serwer jest w fazie BETA-TESTÓW, co oznacza, że jego pełna wersja dopiero ruszy w PRZYSZŁOŚCI. Zdaję sobie doskonale sprawę, że wiele rzeczy nie działa. Ba, nie działa całe mnóstwo. Serwer od strony kodu rozwijam SAM, a nie składałem żadnych obietnic co i na kiedy będzie oprócz tej jednej daty, czyli 1 stycznia 2017, kiedy to uruchomię już w pełni działający serwer, czyli z prostego rachunku wychodzi, że mam na to jeszcze niecałe 2 MIESIĄCE. Na każdej możliwej OTSliście obok serwera jest dopisek, że serwer jest w fazie beta-testów, a także pojawia się informacja w grze po zalogowaniu. Serwer jest online już teraz, żeby każdy mógł PRZETESTOWAĆ funkcjonalności które są i które wprowadzam, a nie w pełni na nim grać i kupować chleb u NPC.

Początek forum

Witajcie. W tym kolejnym wpisie chciałbym Was poinformować, że oprócz prac, które cały czas trwają na serwerze (a których niekoniecznie musicie zauważać), napisałem forum, które będę rozwijał o nowe funkcjonalności w miarę upływu czasu. Na serwerze przy najbliższym update zostaną wprowadzone podstawowe questy i które przetestowałem, że na pewno działają.

Do usłyszenia w grze i na forum.

PvP i Non-PvP, czyli chcę Cię dopaść, ale nie zawsze

Rookgaard w założeniach CipSoftu miał być wyspą, która przygotuje Cię na spotkanie z Wielkim Kontynentem (to, że potem go porzucili na rzecz Dałnportu, pokazuje tylko jak bardzo komercyjna jest ta gra). Nie uświadczysz tam przemocy, a najsilniejszy potworek to Apprentice Sheng, więc jeśli na moim serwerze ma być sam Rookgaard, musi on przygotować początkujących graczy, a jednocześnie umożliwiać rozwój tych już silniejszych. Skutkuje to oczywiście nowymi terenami, questami, potworkami, ale także atakowaniem siebie nawzajem, co jest nieodłączną częścią Mainlandu. Pomyślnie przetestowałem opcję atakowania siebie nawzajem pomimo braku profesji jak i też blokowania przemocy. Zdaję sobie sprawę, że na OTSach, gdzie występuje i Rookgaard i Mainland, gracze wybierają życie wyspiarza, by spokojnie pograć, lecz ja chcę się otworzyć na każdego.

Drodzy gracze, pytanie do Was. Czy chcecie, aby tereny PvP były aktywne wyłącznie na nowych wyspach które będą wprowadzane, czy także dodawać je na expowiskach na starej wyspie? Będzie działało to tak, że gracz, który ma aktywne PvP będzie miał czerwoną tarczę przy nicku, wtedy można go atakować, a jednocześnie może on atakować tylko osoby z tarczami, brak tarczy oznacza brak możliwości agresji na danego gracza. Podczas wejścia do dziury / schody na takim terenie tryb byłby aktywowany, a po jego opuszczeniu zdejmowany. Czekamy na Wasz głos w tej kwestii w ankietach, do dzieła.

Kilka słów o update

Jako, że serwer z Rookgaardem był moim marzeniem od kilku lat, po jego starcie nie zamierzam sobie odpuścić. Dlatego chcę was zapewnić, że będzie sporo nowości i nieustannie będę go rozwijał, a atmosferę stworzycie Wy, drodzy gracze. W związku z tym, dziś kolejne trzy ankiety.

Czy chcecie, by wszystkie nowości lub ich część była dostępna od razu po starcie serwera, czy może je dodawać w miarę kolejnych update?

Co do update i niezależnie od okresu w którym będę je realizował, czy chcecie, abym przed startem zapowiadał co Was czeka, czy może każdy ma być swego rodzaju niespodzianką, ogłaszaną w dniu / przeddzień jej wprowadzenia?

"Last but not least", czy chcecie, bym robił duże, zbiorcze update co 1-2 miesiące (możliwe, że się pokryje z resetami edycji na pierwszym serwerze), w którym pojawi się zawsze duża nowość + poprawki map, czy może mniejsze rzeczy wrzucać już co 2 tygodnie, a te większe jak wyżej?

Czekam na Wasz głos!