2018-12-10
2018-11-20
2018-11-08
2018-10-22
2018-10-09

Update #3

Witajcie. Zgodnie z harmonogramem zakładki Informacje o serwerze (która i tak zostanie jeszcze poprawiona) nadszedł czas na update mapy. Teoretycznie miał być dodany 1 spawn, ale z mojej perspektywy przez ostatnie 2 tygodnie tyle się dzieje, że po prostu musiało być tego więcej.

1. Zostały dodane trainery na Luminis, które znajdują się pod temple. Pod depo nie było niestety miejsca ich ulokować.

2. Została dodana Wyverna na Luminis, a dzięki jej Wyvern Fangowi powinna nieco poprawić się sytuacja swordów na serwerze.

3. Został dodany resp cyclopów we wschodniej części Rookgaardu.

4. ZOstał rozszerzony resp goblinów na Luminis.

5. Została dodana niewielka dżungla z małpami na zachodzie Luminis.

6. Została dodana forteca Minotaurów niedaleko wejścia na Dworce na Luminis.

7. Została zaktualizowana lista outfitów wraz z addonami o potrzebne rzeczy na każdy z nich, póki co tylko do części. Outfity questowe zostaną uzupełnione gdy faktycznie dodamy dany quest na serwer. Niektórych przedmiotów nie da się zdobyć w grze, dlatego z pomocą przyjdzie Sneaky Joe, który zajmie się wymianą itemów na inne (NPC jest w trakcie przygotowywania). Dodatkowo, zostały dodane 4 rodzaje motyli, a po ich zabiciu losowo pojawia się proszek potrzebny do jednego z addonów odpowiadający kolorowi danego motyla.

8. Najazdy zostały rozszerzone o Necropharusa, a już wkrótce dołączą kolejne bossy i pojawią się punkty za udział w ich zabijaniu.

9. W tygodniu został dodany podział zakładki zalogowanych na graczy faktycznie online i afk. Nie sądziłem, że skala afk jest tak duża, dlatego znikają pola afk z trainerów. Jeśli ktoś faktycznie chce skillować, musi mieć podłączonego klienta (dzięki temu wzrośnie mi liczba zalogowanych graczy na ots listach, co niejako przyczyni się do reklamy serwera). Gracze którzy nie zostawiają postaci na trainerach są bardzo mocno do tyłu w stosunku do afk trainerów. Na serwerze zabroniony jest jedynie cavebot afk, więc jak najbardziej można napisać sobie skrypty anti-idle i przy okazji spalać manę.

10. Zostały poprawione paczki ze sklepu meblowego, tak by faktycznie pojawiał się taki przedmiot, jak sugeruje nazwa pakunku (paczka ze zmianą koloru łóżek czeka jeszcze na poprawkę).

11. W związku z trwającym "Bug Bounty" (2k za błąd mapy i 5k za poważniejszy błąd) zostało poprawionych wiele miejsc na mapie. Dodatkowo, w Luminis depo pojawił się bankier, a Tinda została przeniesiona poziom wyżej. Serdecznie dziękuję graczom za pomoc w tym temacie.

Update #2

Witajcie. Przyszła pora ogłosić kolejną porcję zmian jakie wprowadzaliśmy w ciągu ostatnich dni. Krytycznych poprawek jest coraz mniej, a to oznacza, że będziemy mogli się już całkowicie skupić na dodawaniu nowych funkcjonalności.

1. Tom skupuje już więcej przedmiotów, a na południe od wyspy za mostem osiedlił się sprzedawca mebli do domków (czynsze nie są jeszcze pobierane, cały czas jesteśmy w trakcie testów).

2. Została dodana zakładka najazdów oraz pojawiły się kolejne najazdy. Są one generowane automatycznie wraz ze startem serwera, a na stronie pojawiać się będą po godzinie od uruchomienia go w grze.

3. Poprawiony został loot niektórych potworków oraz część NPC.

4. Został zaktualizowany regulamin, a jego główna zmiana tyczyła się doprecyzowania stosunku do graczy używających bota. Załoga otrzymała zestaw nowych funkcji pozwalających sprawdzać graczy, a także więzienie zyskało nowy wygląd, by gracze mogli się w nim poczuć jak więźniowie w Szwecji.

5. Załoga serwera otrzymała możliwość pisania na kanały Game-Chat obu serwerów z poziomu strony. Taka wiadomość jest oznaczana kolorem pomarańczowym jak na kanale Help i oznacza, że nie ma nas w grze. Zmiana ta ma na celu lepszą komunikację z graczami bez konieczności logowania do gry i zmiany światów.

6. Została dodana możliwość wypiekania ciasta, chleba, czekoladowych ciast, ciasteczek, zgodnie z tym, co jest na RL. Przepis na gingerbreadmana jest w trakcie zmian. Został poprawiony błąd związany z kupowaniem przedmiotów wraz z zaznaczoną opcją "with backpack".

7. Ruprecht na wyspie Mikołaja obudził się z zimowego snu i wymienia christmas tokeny na nagrody, zgodnie z RL. Mikołaj oraz najazdy goblinów będą trwać aż do dnia 2 lutego.

8. Została dodana komenda /serverinfo pokazująca podstawowe informacje o serwerze oraz danym graczu.

9. Zostały dodane gildie, a odpowiednie zakładki zyskały w menu podział na Legerę lub Hegerę.

10. Gracze zyskali zakładki dziennego doświadczenia oraz top100 najlepiej expiących, ranking historii online będzie teraz zbierał dane od północy do północy.

11. Grono tutorów, które do tej pory liczyło tylko gracza Nie Gap Sie z Legery, zostało powiększone o tutora na Hegerze, został nim gracz Shrek.

12. Zostało poprawionych wiele mniejszych bądź większych błędów na mapie.

W tym tygodniu skupimy się na wprowadzeniu pełnej listy przedmiotów potrzebnych na wykonanie addonów, pojawią się nowe eventy oraz dłuższy quest (gratulujemy graczowi Shrek, który jako pierwszy na chwilę obecną ma 100% questów). W weekend, zgodnie z harmonogramem z zakładki "informacje o stronie" pojawią się nowe tereny na mapie.

Nieplanowana przerwa

Witam. Dziś około 13:50 z nieznanych mi jeszcze powodów zresetowała się maszyna na której uruchomione są oba serwery. Od początku mojej pracy nad serwerem przytrafiło mi się to pierwszy raz, więc nie byłem na to przygotowany i zauważyłem, że serwery są wyłączone dopiero o 16:20 podczas wrzucania niewielkiego update (zostało naprawione wypiekanie chleba i wszelkiego rodzaju ciast oraz Ruprecht zyskał moc wymiany worków z prezentami na tokeny, a te z kolei na nagrody). Ze wszystkiego wyciągam wnioski i o ile nie uda mi się dowiedzieć skąd ten restart, to napiszę system, który przywróci serwer gdy tylko maszyna na której stoi także się uruchomi. Zapisy postaci aktualnie wykonywane są co godzinę, czyli stan serwera jest z godziny 13.

Za wszelkie niedogodności z tym związane serdecznie przepraszam i ze swojej strony oraz załogi, obiecujemy, aby taka sytuacja nie miała miejsca kolejny raz zbyt szybko.

Serwer rusza + Update #1

Witam! Serwer wreszcie ruszył, ilość graczy chwyta za serce, a przynajmniej mnie, więc pora na kilka zdań ode mnie i załogi. Na wstępie chciałbym podziękować wszystkim, którzy się przyczynili do startu, całej załodze jak i graczom, którzy byli z nami przez ostatnie 3 miesiące. Nie zamierzam teraz przystopować, lecz dalej tak samo prężnie rozwijać serwer. Zgodnie z zapowiedziami ruszyły dwa serwery o różnym exp rate, Hegera z wyższym oraz Legera z niższym. Pełny exp rate znajdzie się już niedługo w zakładce o serwerze, która także zostanie zaktualizowana i poprawiona. Z nowości które zostały wprowadzone przed startem i już po nim:

1. Dodane zostało codziennie losowanie Lotto. Znajduje się ono na wyspie Mikołaja, a zajmuje się nim Tarik. Losowanie odbywa się codziennie o 21, każdy gracz może przed tą godziną kupić jeden głos na loterię, a typowanie swoich liczb odbywa się podczas rozmowy z NPC podając 3 liczby z zakresu jaki on podaje. Pełna lista nagród jest podana na tablicy obok niego.

2. Legera posiada TAKI exp rate, świat jest zapisywany codziennie o 06:00, natomiast Hegera z wyższym exp rate (klik) jest zapisywana codziennie o 07:00.

3. Zostało dodanych 5 bossów pojawiających się podczas najazdów (np. Dragon) oraz 7 najazdów terenowych (np. Raty na Luminis). Najazdy będą pojawiały się także na stronie, godzinę po uruchomieniu na serwerze. Zakładka oraz punkty za uczestnictwo już wkrótce.

4. Do Luminis wprowadziło się kilku nowych NPC którzy pomogą graczom zaczynającym swoją przygodę własnie tam. Aby ułatwić jednak rozgrywkę, statek kursujący pomiędzy Rookgaardem i Luminis nie wymaga Premium Account.

5. Zostały dodane zakładki powergamers z dnia poprzedniego, historia online graczy, zakładka gildii, a więcej zakładek już wkrótce.

6. Zostały rozpoczęte prace nad podziałem zakładek w zależności od serwera, aktualnie taki podział działa dla zakładek oznaczonych literkami L od Legera i H od Hegera po prawej stronie każdej dostępnej pozycji w menu.

7. Został dodany regulamin serwera, którego będziemy się bezwzględnie trzymać i egzekwować. Pierwsze ofiary można już znaleźć w zakładce Ostatnie zgony.

8. Strona otrzymała swoje logo, a już wkrótce otrzyma i nowy wygląd.

9. Zostało dodanych także kilka poprawek na mapie.

Więcej nowości już wkrótce. Grajcie, bawcie się dobrze i do zobaczenia w grze!

Przerwa

Hello my dear players.

Today I will close the server about 6 P.M. local time and we will start making preparation for start. Whole database will be cleaned, then I will post advertisements on few websites and later I will unlock account creation. Server will start for sure at 1 January at 00:00, but I won't stop working on it. More info will be shown tomorrow.

---------------------------------------

Witam drodzy gracze.

Dziś około godziny 18 zamknę serwer i rozpocznę przygotowania do startu. Cała baza danych zostanie wyczyszczona, następnie zamieszczę licznik na stronie oraz zareklamuję serwer na kilku bardziej popularnych forach. Dopiero po tym, zostanie odblokowana możliwość zakładania kont. Serwer wystartuje bez względu na wszystko 1 stycznia równo o północy, lecz to nie oznacza koniec prac nad nim, które dalej będą przez nasz zespół kontynuowane. Więcej informacji pojawi się w dniu jutrzejszym.