2018-12-10
2018-11-20
2018-11-08
2018-10-22
2018-10-09

Update #7

Witajcie. Ostatnie dwa tygodnie do zakończenia pierwszej edycji, lecz nowości cały czas się pojawiają. Na forum powstał wątek dotyczący powoli kończącej się już edycji - http://rookgaard.pl/forum/temat/29 - więc gorąco zachęcam do komentowania. Póki co, nowości z ostatnich dni:

1. Quest na Rashida jest już kompletny. W jednej z misji należy wygrać złotą rybkę, a żeby ją otrzymać należy zagrać w Sapera, który jest odblokowywany w trakcie wykonywania misji. Zasady są niemal identyczne jak w wersji z Windowsa, a różnice wynikają jedynie z ograniczeń Tibii, a krótki tutorial został nagrany i udostępniony tu https://www.youtube.com/watch?v=uCA_Fx6YFmU.

2. Został dodany quest na addony do Mage i Summoner Outfitu - te także są niemal takie jak na RL - Winning Lottery Ticket zdobywa się za wytypowanie trzech liczb w lotto zamiast wygrywać za sprzedane viale. NPC od danego addonu można poznać po jego wyglądzie, jest tak stosowane w obecnych addonach i będzie stosowane u przyszłych NPC. Dodatkowo, w zakładce Quest Makers na stronie został dodany podział na Outfit Questy jak i te zwykłe.

3. Tajemnica bramki na cyclopach została odkryta. Głęboko w podziemiach znajduje się Annihilator Quest. Bramka dla Legery to 105 poziom, dla Hegery 160. Gratulujemy graczowi Kret za osiągnięcie, a jak widać już wkrótce dołączy do niego Nie Gap Sie z Legery.

4. W zwiazku z częstymi lagami około tygodnia temu przenieśliśmy się na jakiś czas z firmy Mintshost do OVH i póki co zmiana wyszła na dobre. Przez ostatni tydzień były tylko dwa przypadki kilkusekundowej niedostępności serwera - 9 lutego o 00:29 oraz 11 lutego o 20:30.

5. Aby zapewnić jeszcze lepszą ochronę graczom został zmieniony system protekcji. Od teraz gracze, który zalogują się podczas ochrony, także będą nią objęci, został dodany drugi serwer do badania niedostępności łączy, a każdy zgon gracza jest zapisywany do oddzielnej bazy, która przechowuje statystyki poziomu i skilli, więc w razie śmierci gracza podczas problemów automatyczna rekompensata będzie niwelowała wszelkie straty. Każdy gracz może sprawdzić, czy jego śmierć przytrafiła się podczas problemów z serwerem wchodząc na widok swojej postaci oraz klikając w datę śmierci. W nowym oknie pokaże się tabelka ze statusem serwera na dwie minuty przed niedostępnością oraz na minutę po.

6. Zostały poprawione błędy na mapie, zakładka Server Log zyskała informację o punktach doświadczenia za zabicie potworów, NPC Rachel zyskała podział czarów na kategorie, NPC w świątyniach informują o możliwości kupna błogosławieństw odsyłając do królów miast, Blood Herby zostały dodane do oferty sklepu, a wszelkie pliki na stronie serwera zostały przeniesione na zewnętrzne serwery, by jak najmniej obciążać serwer z grą.

Obecny tydzień przyniesie nowy teren do którego będzie dodanych kilka questów, utworzenie oferty Sneaky Joe oraz dodanie addonów Knighta, Noblemana, Wizarda i Orientala, pojawi się także wreszcie Postman Quest, który pomoże graczom w nieznacznym stopniu.

Zachęcam do gry, do zobaczenia, do usłyszenia.

Update #6

Witam. Wkroczyliśmy w luty, więc pora na (niestety nieco spóźniony) update mapy. Standardowo oprócz map pojawiły się inne poprawki, doszło wiele nowych pomysłów, które stopniowo będziemy dalej realizować. Nie wybiegając za mocno w przyszłość, oto lista rzeczy, które są już teraz, bądź pojawią się jutro rano:

1. Obecny update przyniósł dwa nowe tereny, oba autorstwa graczy. Pierwszy z nich pochodzi od gracza Astrona z Legery i rozszerzył mapę o siedlisko fire devili i demon skeletonów, a dodatkowo zyskał tajemnicze miejsce, które już wkrótce przeniesie graczy w krainę snów. Jeśli ktoś często udaje się na najazd dragonów, łatwo znajdzie do niego wejście. Drugi teren został ochrzczony nazwą St. Jim Cathedral i jak sama nazwa wskazuje jest to katedra, która znajduje się na zachód od Luminis, tuż za bagnami. Katedrą będą w przyszłości zamieszkiwać wszelkiego rodzaju kultyści roztaczając magię nad tym rejonem.

2. Został dodany Rashid oraz wzorowany na RL quest umożliwiający z nim handel. Rashid będzie skupował te wszystkie przedmioty, których nie skupują dotychczasowi NPC, a które są dużo rzadsze i cenniejsze. Quest został dodany wraz z pełni działającym quest logiem, więc w razie trudności można tam zasięgnąć wskazówek. W ostatniej misji, akwarium które trzeba dostarczyć Rashidowi będzie do wygrania z gry saper. Gra jest na ukończeniu i powinna pojawić się jutro, lub maksymalnie pojutrze.

3. Został zmieniony system ochrony graczy w przypadku wysokiego pingu serwera, aby chronił graczy logujących się w trakcie problemów. Od teraz gracze zamiast przeniesienia do świątyni zyskają chwilową nieśmiertelność. Co najważniejsze jednak, od dziś, aż przez cały tydzień serwer zostaje przeniesiony do innego dostawcy, aby sprawdzić jak, oraz czy często występują podobne problemy jak tutaj. Wierzę, że zmiana wpłynie korzystnie na zachowanie się serwera i nowa edycja w marcu oraz stały serwer będą już działały bezproblemowo (system ochrony dalej pozostanie). W związku z przeniesieniem, mogą występować problemy podczas łączenia się do serwera, ponieważ adres rookgaard.pl musi zacząć wskazywać na nowy adres IP serwera, a to może potrwać nawet do kilku godzin.

4. Zostało poprawionych kilka innych rzeczy, takich jak wypadanie proszku pod zabitą postacią (nie był to proszek z ekwipunku), komunikaty po zabiciu bossów, styl ataku Frost Giantów, rozszerzenie skupu Toma, zmiana pisma tutorów na kanale Game-Chat na kolor pomarańczowy, aby podkreślić ich rangę.

5. Okres bożonarodzeniowy już za nami, tak więc Mikołaj udał się na spoczynek na swoją wyspę, co oznacza bra najazdu goblinów, a tokeny które zostały w waszych plecakach muszą poczekać do kolejnej zimy.

W nadchodzącym tygodniu skupię się na dopracowaniu gry w sapera, dodanie pozostałych questów na addony z kategorii premium, wprowadzenie questu umożliwiającego handel ze Sneaky Joe, który pomoże graczom wymieniać niektóre przedmioty na inne oraz Postman Quest, który, tak jak na RL, pomoże graczom w podróżach, ale nie tylko. Jeden miesiąc edycji za nami, a jeszcze kolejny przed nami. Postaram się intensywniej reklamować serwer, aby było nas coraz więcej i więcej. Do zobaczenia i do usłyszenia w grze!

Update #5

Witam w kolejnej porcji nowości. Większość błędów już jest poprawiona, chociaż wciąż czeka na mnie trochę zgłoszeń z kanału Help, to zostało dodanych kilka nowych rzeczy:

1. Została dodana możliwość wykonania drugiego addonu Druida u NPC Ceiron, który znajduje się gdzieś na terenach Elfów. Quest wymaga znajomości mapy, ale też i cierpliwości przy zdobywaniu proszków z motyli lub polowaniu na zakwitanie "Griffinclaw". Z uwagi na sezon zimowy, kwiat zakwita codziennie o losowej porze, lecz między 10 a 15 i to tylko przez 30 minut.

2. Z jutrzejszym server save pojawi się także możliwość wykonania addonu do outfitu Huntera, a za jego przebieg będzie odpowiedzialny NPC Al Dee. Oba questy oczywiście posiadają swój quest log, do którego można zajrzeć w każdym momencie i sprawdzić swój aktualny stan.

3. Bramki lvlowe zostały podzielone w zależności od świata, zgodnie z poniższym schematem:

  • Hegera 50 lvl == Legera 30 lvl
  • H65 == L40
  • H80 == L50
  • H140 == L85
  • H160 == L105
Oznacza to, że np bramka prowadząca do questu w fortecy Orc na Legerze jest ustawiona na 50, natomiast ta sama bramka na Hegerze wymaga już 80 poziomu.

4. Został zmieniony system przenoszenia do temple w przypadku problemów z łączem. W ciągu ostatnich dni problemy (jeśli występują) są najczęściej w okolicy 21 oraz północy. Ustalam z dostawcą serwera skąd się biorą takie problemy i zrobię wszystko, aby je wyeliminować. Dodatkowo, została dodana komenda /protection, która włącza i wyłącza teleportowanie do świątyni w przypadku problemów. Może być przydatna, np jeśli stoimy w mieście i taka ochrona dla danego gracza jest zbędna.

5. Został poprawiony błąd związany z naliczaniem dodatkowego pancerza trzymając go w miejscu strzał czy rąk.

6. Został poprawiony nieznacznie system punktów za bossy (pojawił się nowy boss Teleskor, a kolejne będą dodawane w miarę możliwości), kilka poprawek na mapie i dialogów u NPC.

Do przyszłego poniedziałku powinny pojawić się już wszystkie addony z kategorii free i premium account (czyli Mage, Knight, Noblewoman, Summoner, Barbarian, Wizard oraz Oriental). Wszystkie addony staram się dodać zgodnie z RL dostosowując je oczywiście do możliwości Rookgaardu i braku profesji. Pojawi się także mocno oczekiwany Sneaky Joe, a Rashid przypłynie na wyspę codziennie pojawiając się w innym miejscu. W przyszłym tygodniu przyjdzie także czas na nowe tereny, a następnie zabieramy się za dodawanie tasków u królów Jamesa&Johna.

Myślę, że to już jest wreszcie ten czas, kiedy serwer oferuje naprawdę dużo, więc oprócz reklam które zamieszam na OTLandzie, Torgu i Tnet, serdecznie zachęcam do reklamowania we własnym zakresie serwera. W planach mamy dodanie systemu poleceń za zdobywanych graczy.

Do zobaczenia i do usłyszenia.

Update #4

Witajcie. Zeszły update był głównie pod znakiem nowych map, a kolejny dotyczący map już 1 lutego. W międzyczasie rozwijaliśmy kolejne rzeczy, a oto ich lista:

1. Zostały dodane punkty za najazdy. Chwilowo tylko za zabicie Bossa, ale w planach jest powiększenie nagród także do najazdów terenowych. Aktualnie na serwerze jest 9 Bossów: Munster, Teleskor, Apprentice Sheng, Rottie The Rotworm, Dragon, Foreman Kneebiter, Zahgigoth, Ezio Auditore, Necropharus, a każdy gracz za udział w jego pokonaniu zostaje nagrodzony odpowiednim % z całej puli punktów, w zależności od zadanych obrażeń. Przykładowo, jeśli Munster ma 1000 HP, nagroda za niego to 100 pkt premium, Jaś zadał mu 250 dmg, Małgosia 745 dmg, a Baba Jaga 5 dmg, to Jaś dostanie 25 pkt, Małgosia 74 pkt, a Baba żadnych, ponieważ udział punktowy jest zaokrąglany w dół. Dziś jest jeszcze dzień testowy, czyli będą pojawiały się jedynie komunikaty ile dany gracz otrzymałby punktów (tak samo zakładka najazdów jest w pełni widoczna), a od jutrzejszego SS zostaną przyznawane punkty.

2. Królowie wysp wreszcie odnaleźli drogę do swoich komnat i zagościli już tam na stałe. Póki co przypomnieli sobie jak sprzedawać błogosławieństwa graczom oraz jak przypisywać do swojego miasta, a jestem pewien, że już niebawem przypomną sobie także o nadawaniu rang postaciom i udzielaniu promocji do Rookstayera. Dodatkowo, zostały ustalone minimalne poziomy poniżej których każdy gracz ma darmowe, pełne blessy. Dla Legery limit ten wynosi 15, a dla Hegery 24. Oznacza to, że jeśli poziom gracza jest PONIŻEJ limitu, ma darmowe blessy.

3. Został dodany system przenoszący graczy do temple w przypadku kiedy serwer wykryje wysoki czas odpowiedzi z serwerów Google. Wczoraj można było zobaczyć same komunikaty, dziś już system działa w pełni i przeniesie każdego gracza, który znajduje się poza protection zone lub poza trainerami.

4. W związku z usunięciem trainów AFK na podstawie ankiety został zwiększony skill do 7x oraz został dodany exhaust na obracanie się, wynoszący 1 sekundę.

5. Mikołaj będzie już na wyspie tylko niecałe dwa tygodnie, ale została dodana możliwość nauczenia się przepisu na gingerbreadmana i wypiekanie go, zgodnie ze sposobem na RL.

6. Zostały poprawione paczki ze zmianą kolorów łóżek, a Tom skupuje przedmioty po wyższych cenach (kolejne przedmioty w skupie pojawią się w najbliższych dniach).

7. Zostały poprawione także różne błędy na mapie oraz błąd polegający na rzucaniu przedmiotami na koryta, biblioteczki czy inne przedmioty na które nie da się stanąć.

8. W związku z trwającym w dalszym ciągu Bug Bounty wielka prośba do graczy, aby wszelkie bugi zgłaszać na kanale Help. Ostatnio nanoszę sporo zmian, więc nie zawsze mam czas czytać raporty które do mnie piszecie, a te znikają wraz z wylogowaniem waszej postaci. Kanał Help jest logowany, więc w każdej chwili mogę go przeczytać przy okazji gdy siadam do kolejnych zmian.

Nie spoczywamy na laurach i już wkrótce możecie spodziewać się kolejnej porcji nowości. Do zobaczenia, do usłyszenia!

Update #3.1

Witajcie. W dzisiejszym update wrzucona została jedynie poprawka do Tarika. Zimno daje mu się we znaki, lata już nie te co kiedyś, więc zdarzają mu się pomyłki. Biedaczek sprawdzał, czy gracz kupujący los posiada go jedynie przed 21, więc wystarczyło zgłosić się do niego przed tą godziną, poprosić o ticket, a gdy system wylosował liczby po prostu mu je podać, a on je zapisywał i od razu wręczał główną nagrodę. Na szczęście dostał nowy zegarek oraz szkła kontaktowe, więc taka sytuacja nie powinna mieć już miejsca.

Tak by się skończyła ta pozytywna historia, gdyby nie to, że niestety są osoby wykorzystujące takie słabości do osiągnięcia własnych korzyści. Taką osobą był Sined, który od około tygodnia wykorzystywał ten błąd i wzbogacał się o punkty do sklepu na stronie, kupując scyzoryk oraz 6x stamina potion. Postać została usunięta, jako że gracz w/w błąd wykorzystywał od około 7 dni.

Serwer jest cały czas w trakcie rozwijania, wiele rzeczy dodaję po północy, bo chcę jak najszybciej dodać jak najwięcej rzeczy i, jak to człowiekowi, zdarzają mi się pomyłki. Dlatego apeluję do was, by wszelkie błędy, zwłaszcza tak poważne jak ten zgłaszać prosto do mnie, czy to przez PW, wiadomość na Game-chacie, FB, forum, mailem lub do kogoś z załogi, aby nam wszystkim grało się lepiej.

W tym tygodniu mam nadzieję uda mi się dodać Postmana, skrzynki zostaną schowane za drzwiami questowymi, pojawią się pkt do sklepu za udział w najazdach, blessy oraz NPC od addonów.

Do usłyszenia i zobaczenia w grze.