Forum - Błędy i propozycje - Propozycja nowych lokacji + propozycja na zdobywanie lepszych run.

Odpowiedzi: 8, ostatnia odpowiedź: 12-01, 11:13

Avatar
Nuviusz

postów: 3
ranga: tutor
Witam. Chciałbym dokładnej rozpisać idee na akademię magii, gdyż na game chacie nie było okazji zaprezentować cały pomysł. A więc:
Pierwsza lokacja, którą chętnie zobaczyłbym na mapie serwera (i w grze, hehe) to Akademia Magii (coś na wzór tej z Edron na RL Tibii, nie koniecznie tej samej, ale podobnej). Tam mógłby znajdować się sklep z runami i miksturami. Żeby to nie był kolejny ten sam sklep - to mogłyby być tam sprzedawane strong mikstury po zawyżonych cenach. Akademia ta mogłaby być miejscem, gdzie później do zdobycia byłyby drugie addony do Mage i Summoner\'a. Dodatkowo, można wprowadzić tam teleporty do jakichś ciekawych miejsc (najlepiej za opłatą, na te "miejsca" nie mam pomysłu :/). Oczywiście, nic za darmo. Można byłoby tam wchodzić bez żadnej opłaty itp. ale żeby cokolwiek kupić/wykonać tam, trzeba będzie wykonać parę questów. Według mnie gmach tej szkoły mógłby znajdować się gdzieś na jakiejś wysepce z dostępem przez Luminis na tratwie (bo Rookgaard ma już swoją tratwę, ale na wyspę św. Mikołaja :D) lub ewentualnie gdzieś z wejściem na Glacius albo na pustyni.
No i teraz propozycja co do lepszych run, bo obecnie atakowanie żywiołami ogranicza się do obrażeń fizycznych, obrażeń od energii (lmm) i jakieś słabe żywioły z innych broni (poison dagger, czyli 2 atk od ziemi :/). W akademii magii (jeśli takowa powstanie) po wykonaniu zadań na odblokowanie handlu odblokują się też zadania, które odblokowują wytwarzanie run. Każde zadanie byłoby na inny rodzaj runy, ale żeby nie było robienia tego naraz, to zablokowane byłoby to robieniem max. 1 zadania naraz. Po wykonaniu zadania na daną runę, odblokowuje się też task codzienny/cotygodniowy lub quest wymiany. Wtedy po zebraniu odpowiednich itemów, wystarczyłoby pogadać z npc znowu aby otrzymać lepsze runy (np. fireball, icicle, intense healing, ultimate healing, hmm, stalagmite, holy missile). Każdy task na runy wymagałby innych przedmiotów. Nie dałoby się wytwarzać run obszarowych oraz SD (bo nikt nie ma mlvla na to drugie i oba rodzaje są po prostu za silne, mam nadzieję że innych silnych run nie pominąłem). Ilość otrzymywanych run powinna być zależna od siły i tego, ile potworów jest na nią odpornych, a ile wrażliwych (np. Stalagmite byłby dosyć słabą runą, ponieważ wiele mobów jest odpornych na ziemię, a Holy Missile jest dosyć mocne, bo każdy nieumarły (oraz BK) jest wrażliwy na to. Nie wiem, jak działałyby tu runy leczące, ale na pewno ultimate healing byłby trudniejszy do zrobienia.
Teraz druga lokacja, czyli szkoła łuczników. Nie myślałem, gdzie można by ją postawić. Ta szkoła współpracowałaby po części z akademią magii, ponieważ po ukończeniu misji u magów można byłoby dać tam taski na żywiołowe strzały. Do szkoły łuczników można też przenieść wymianę Royal Spear\'ów, bo według mnie broń dystansowa powinna być bardziej dostępna tam, gdzie jest jej sporo. Także tam powinna być przeniesiona sprzedać kusz i łuków. Takie miejsce nadawałoby się również na quest na drugi addon do Huntera oraz po części quest na addony do Assassina.
Zapraszam do dyskusji (ale bez rzucania mięsem D:) na ten temat :) Bardzo chcę wiedzieć, co sądzicie o tej idei, możecie nawet zaproponować własne zmiany.
PS. Gubihe, wiem że masz własny plan na runy, ale ja tylko daję swoją propozycję :D
07-01, 21:25
Avatar
Fortesque

postów: 28
ranga: użytkownik
Nawet fajny pomysl, nie znam planu Gubihe na runy ale Twój nawet ciekawy jest :D Mnie ciekawi czy takie strzały z żywiołem oplacalne bedą, pewnie royalki wciaz lepszy dmg
07-01, 21:46
Avatar
Fortesque

postów: 28
ranga: użytkownik
A ja jestem za tym żeby Soul Stone z necromancera odnawiał np 20 pkt soul czy jakos tak, zawsze byłby wybór, sprzedac do npc za 6k albo odnowic soule :)
07-01, 21:55
Avatar
Fortesque

postów: 28
ranga: użytkownik
Albo dodac do Sklepu, skoro jest odnawianie Staminy, to odnawianie pkt Soul też może być. Chociaż gracze bardziej by chodzili zabijac bossy
08-01, 10:54
Avatar
Nuviusz

postów: 3
ranga: tutor
Nie zauważyłem, że Intense Healing można kupić u npc :X Więc tego nie dałoby się zdobyć w akademii magii xd
08-01, 18:07
Avatar
Dejmon

postów: 26
ranga: tutor
Jakieś nowe runy można dodać :P
08-01, 22:05
Avatar
Kreto

postów: 2
ranga: użytkownik
Popieram
11-01, 16:43
Avatar
elfik

postów: 1
ranga: użytkownik
Tylko prosze o fajne questy i mile w robieniu a nie irytujace :D
11-01, 20:14
Avatar
Szymek

postów: 8
ranga: użytkownik
Myślałem wcześniej nad czymś podobnym.
Wprowadzić na serwer specjalizacje dla postaci,(coś podobnego do klas postaci jak na mainie). Wymyślić kilka specjalizacji i dodać do nich questy. Każda postać mogła by mieć tylko jedna specjalizacje. Np. Lepsza umiejętność posługiwania się bronią dystansową. Akademia magii, gdzie mogli byśmy się nauczyć czaru przyzwania "peta" custom towarzysza który pomagał by nam przez określony czas w walce. Można to wszystko podzielić na dwie frakcje, Akademia magii i może wojsko królewskie. Napisałem bardzo ogólnikowo i część z tego co Ty napisałeś też bym dodał.
12-01, 11:13